קולנוע

שיר יכול להציל את חייך ': קירה נייטלי ומארק רופלו משכנעים ברומנטיקה בלי קיטש

Anonim

4 מתוך 5 נקודות

אתה זוכר את ההפתעה פגע 'פעם'? ביוצר הסרט סיפר ג'ון קארני על סיפורו של מוסיקאי רחוב אירי ועולה ממזרח אירופה, שהקדישו את עצמם למוזיקה ובכך הקסימו את כל העולם. שמונה שנים ואוסקר מאוחר יותר, קרני מנסה את העבודה האחרונה שלו "יכול שיר להציל את החיים שלך?" כדי לבנות על הצלחה זו. נאמנה למוטו 'סנדלרים להישאר עם האחרון שלך', סרט זה שוב מחווה למוסיקה וידידות ותודה לשחקן העליון שלה קירה נייטלי ומארק Ruffalo לא רק אל הלב, אבל מעלה חיוך מובטח על הפנים שלך. אבל שיר באמת יכול להציל את חייך?

מאת אן כריסטין גבהארט

במקרה של גרטה (קירה נייטלי - "גאווה ודעה קדומה, שודדי הקאריביים") ודן (מארק רופלו - "הגומלים של מארוול" ו"הילדים בסדר") בהחלט כן! כי בעוד נראה שיש שום דבר לא נשאר החלומות שלהם, היא התשוקה המשותפת למוסיקה המביא את כותב השיר הצעיר המפיק המוזיקלי למעלה בחזרה לחיים מתגבר על האבל שלהם. באותו זמן "יכול שיר להציל את החיים שלך?" ביקורת שקטה על עסקי המוסיקה, שם שיווק וקידום כבר מזמן שיחק תפקיד גדול יותר מאשר את המוצר המוסיקלי.

בעיה זו גם פונה בריטניה גרטה. רק הגיעה לניו יורק, היא עוזבת את ידידה הוותיק דייב (אדם לוין - ראש הלהקה "מאררון 5") עבור עוזר חברת התקליטים שלו וחייו החדשים ככוכב רוק. היא מחליטה לחזור לאנגליה בהקדם האפשרי. אבל אז היא פוגשת את דן במועדון, מפיק מוזיקלי במשבר, שקבור מזמן את הקריירה שלו ומעל הכל, נזרק מהחברה שלו. שני נשמות שבור בסופו של דבר להתיידד ולהחליט לעשות את שלהם. הם רוצים להקליט אלבום - בלי תקציב, בלי אולפן הקלטות מפואר, אבל די מחוספס במקומות הכי יוצאי דופן בניו יורק. ברכבת התחתית, על הגג, מתחת לגשר - תמיד עם הקולות של העיר פועם ברקע.

"האם שיר יכול להציל את חייך?" הוא לא רומנטיקה הוליוודית קיטשית

כך, הבמאי קארני, שבדרך אגב הוא באסיסט מאומן ושיחק בתחילת שנות התשעים בלהקת הרוק 'המסגרות', הצליח משהו שרק כמה יוצרי סרטים מצליחים במפעל החלומות. הוא יוצר אותנטיות. והוא חייב את זה לשחקנים ההרמוניים העיקריים שלו בפרט. במקום רומנטיקה הוליוודית קיטשית, המשרתת כל קלישאה, הם משחקים עם כל כך הרבה מסירות וחמימות שהסרט מקבל מתחת לעור. השבריריות והכאב שלהם עד התקווה שהם שואבים מזמנם יחד הם ממש מוחשיים. העובדה שהשניים לא הסתיימו, כפי שצוינו מדי פעם בסרט, כזוג אוהב, אבל רק כמו חברים מחוברים עמוק - כמעט חבר הנפש - לעזור לחזור על הרגליים, גם תורם.

כנ"ל לגבי המוסיקה ב 'יכול שיר להציל את החיים שלך?' את התפקיד הראשי בפועל משחק. רגשית אינדי פופ מספרים להדגיש את מצב רוח מלנכולי והם משולבים לחלוטין לתוך העלילה על ידי ג 'ון Carney. הוא מנהל את אומנותו כמנהל וידאו לשעבר - זה בבירור יש לציין כאן. העובדה היא כי כוכב הוליווד קירה נייטלי הוא לא רק אחד השחקנים אינספור מי מעמיד פנים לשיר אחרי פמליה שלמה של מהנדסי קול יש מגוהץ כל צליל מוזר. אפשר בהחלט לשמוע את קולם של בני 29.

ג 'ון Carney נשאר עם' יכול שיר להציל את החיים שלך? ' נאמן ומרים את הזרם המרכזי בהוליווד. בשנת 2006 הוא זכה באוסקר על שיר הסרט הטוב ביותר 'פעם'. אם זה מספיק עבור נער הזהב הפעם, הוא שם פעם. שיר באמת יכול להציל את חייך? אין לי מושג. אבל הוא יכול להמתיק את היום.

מהדורה תיאטרונית: 28 בספטמבר 2014