קולנוע

קאן 2015: הכל מקשיב לאחים כהן

Anonim

עבור האחראים הבכירים-אחים איתן וג'ואל כהן אפילו פסטיבל קאן עושה חריג: בפעם הראשונה במהדורה ה -68 שני אנשים יהיו הנשיאות המושבעים. בנוסף, רוסי דה פלמה, גיירמו דל טורו, חאווייר דולן, ג'ייק ג'יילנהאל, סופי מרסו, סיינה מילר ורוקיה טראורה שייכים לחבר המושבעים של תשעת החברים, שיחליט איזה סרט יוענק לדקל הזהב ב -24 במאי. בסך הכל ייכנסו 17 סרטים, ארבעה מהם מצרפת בלבד. בין השמות הגדולים: הבמאי האמריקאי גאס ואן סנט, האיטלקי נאני מורטי או מטאדור ז'אק אודיארד. וודי אלן יהיה גם שם, אבל הסרט "איש לא רציונלי" הוא מחוץ לתחרות. גלה מה עוד יש לדעת כאן.

עובדות על פסטיבל הסרטים 68 על חוף ד 'אזור

איך הכל התחיל

בשום פסטיבל אחר באירופה הוא צפיפות הסלבריטאים כל כך גבוה - כמובן, קוט ד'אזור מושך את הכוכבים ואת הכוכבים. זה היה גם המקרה ב -20 בספטמבר 1946, כשקאן היה קטן ומהורהר, אבל גם אז התחיל עם סרט מרשים בולט. ז'אן קוקטו "יופי והחיה" היה בתחרות, בילי ויילדר הראה "אבוד סוף שבוע" ואלפרד היצ'קוק "Infamous". בריז'יט ברדו תפסה את תשומת לבם של הצלמים בפעם הראשונה ב- 1953, כשטיילה על הקרואסט. היום, הכוכבים העליונים הם שקע ביד. אנשי הקולנוע הבינלאומיים כמו ארנולד שוורצנגר, ג'ראר דפרדייה, ברוס וויליס, קוונטין טרנטינו, ניקול קידמן ופנלופה קרוז נחגגים באופן קבוע בהופעות מרשימות על יאכטות נוצצות או על חוף הים של מלון "מאג'סטיק".

במיקוד

אי אפשר לומר מועדפים כמעט בכל פסטיבל, כמו בקאן. מה שניתן לברר ללא ספק, עם זאת, הם הסרטים, אשר מקבלים לפחות מראש הרבה תשומת לב. מצד אחד יש עיבוד של שייקספיר "מקבת" של ג'סטין קורזל עם מריון קוטילארד ומייקל פאסבנדר. כמו כן, "Sicario" על ידי הבמאי דניס Villeneuve חוגגת הבכורה שלה בקאן, מותחן סמים בכיכובם של אמילי בלאנט בניסיו דל טורו. כמו כן הוא מצפה בשקיקה ל"ים של עצים "של גאס ואן סאנט, המתמקד ביערות המתאבדים של יפן, שם מתיו מק'ונוחי מבקש להתאבד ופוגש את קן ווטנבה.

זוכי פרס מפורסמים

קלאסיקות כמו "האדם השלישי" (1949), "מאש" (1970), "נהג מונית" (1976), "תוף הפח" (1979), "סקס, שקרים ווידאו" (1989), "הפסנתר" (1989). 1993) ו "פרנהייט 9/11" (2004) קיבל את הבמה הגדולה בקאן. תהלוכת הניצחון של הבמאי קוונטין טרנטינו החלה בקוט ד'אזור. בשנת 1994 הוא קיבל את "פאלם הזהב" עבור "ספרות זולה" ועלה לשורות כוכבי הוליווד. ב -1975, עם ורנר הרצוג, זכה לראשונה פרס קולנוע גרמני לראשונה בפרס הראשון של חבר השופטים "כולם בעד עצמו ואלוהים לכל".

מה עוד יש לדעת

תכשיטן פריזאי המציא את הפרס, הערך החומרי מוערך ב 25, 000 €. הראשון פאלם הזהב זכה בשנת 1955 את הסרט אהבה "Marty" על ידי Delbert Mann. אוכלוסיית העיר גדלה פי שלושה במהלך הפסטיבל - מכ -72, 000 ליותר מ -200, 000. בום מביא את העיר גידול במכירות של כ 200 מיליון יורו. עלות ארוחת צהריים ממוצעת רק מתחת ל -40 יורו, לילה אחד אינו סביר עבור בני תמותה רגילים במרכז העיר, גם קאן הוא תפוסה מלאה במהלך הפסטיבל. הסרט כבוי!